More than sensors+automation
Hledat

Historie

1948

unternehmensentwicklung_1

Moritz Kurt Juchheim zakládá společnost M. K. JUCHHEIM ve městě Fulda (6 zaměstnanců, výrobní areál o velikosti 350 m²) – známější pod jménem JUMO (odvozeno od jména zakladatele) – a zahajuje výrobu skleněných a skleněných kontaktních teploměrů.

Narodil se 4. července 1910 ve městě Ilmenau / Durynsko, kde se již jeho otec zabýval výrobou teploměrů.

Od samého začátku bylo jeho filosofií vyrábět vysoce kvalitní přesné přístroje a nabízet je spolu s nejlepšími možnými službami.

1949

 • Na výrobu ochranných armatur skleněných teploměrů je akvizicí získána továrna pro drátěné výrobky ve Fuldě.
 • Zřízení oddělení kovového obrábění.
 • První účast na veletrhu Hannover-Messe.

1950 - 1959

 • Buduje se národní odbytová síť.

1951: První patent za vývoj skleněného kontaktního teploměru.

1952: JUMO má poprvé více než 100 zaměstnanců.

1960 - 1969

 • Založení prvních poboček v Německu.

1960: 750 zaměstnanců JUMO pracuje ve výrobním areále o velikosti 20 000 m².

1961: Ustanoveny první laboratoře pro testování materiálů.

1965: Peter Juchheim, syn zakladatele společnosti, je ustanoven vedle svého otce jako jednatel společnosti.

1970 - 1979

 • Pokračující expanze v dalším vývoji i v nových konstrukcích elektronických regulátorů teploty, registračních a programových přístrojů i převodníků.

1970: JUMO zaměstnává téměř 1 000 zaměstnanců ve městě Fulda.

1978: JUMO je jednou z prvních společností investujících do využití procesorů pro regulační techniku užitím mikroprocesorové techniky v přístrojích JUMO a vývojem potřebného software.

1979: První výroba elektronických přístrojů pro měření tlaku, zřízena oblast výroby tlaku.

1980 - 1989

 • Zavedení robotické výroby výrazně zvyšuje efektivitu produkce.
 • Díky založení dalších dceřiných společností postupuje globální expanze.

1980: JUMO nabízí poprvé komplexní služby v oblasti zpracování kovů a elektronických sestav pro externí zákazníky.

1981: Měřicí a kalibrační možnosti se rozšiřují o senzory vlhkosti vzduchu.

1982: Zřízena oblast analytického měření: rozšíření výroby měřicích a regulačních přístrojů o stanovení chemických veličin.

1984: Byly zřízeny čisté prostory pro oblast "teplotních snímačů" k umožnění výroby za specifických okolních podmínek.

1985: Dipl.-Ing. Bernhard Juchheim přebírá vedení společnosti M. K. JUCHHEIM GmbH & Co. po smrti svého nejstaršího bratra Petera Juchheima.

Bernhard, nejmladší syn Moritze Kurta Juchheima, se narodil 24. prosince 1949.

unternehmensentwicklung_2

1987: Se zavedením technologie SMD (povrchově montované součástky) a investicí do montážních strojů potřebných pro tento účel je možné nyní vyrábět komplexní tištěné desky pro produkty JUMO ve vlastním závodě.

1988: Postavena EMC laboratoř (elektro-magnetické kompatibility).

Zahájení činnosti celostátně schválené testovací laboratoře pro tepelné energie.

1989: JUMO představuje robotickou výrobu teplotních senzorů.

1990 - 1999

 • Dynamický růst díky vývoji high-tech přístrojů, procesích regulačních systémů, inteligentních převodníků, sběrnicových technologií, moderních vizualizačních softwarů a mnoho dalšího.

1991: Vývojové oddělení se stěhuje do nové budovy.

Společnost je certifikována podle DIN EN ISO 9001.

1992: V areálu JUMO je otevřena certifikovaná laboratoř DKD (německá kalibrační služba).

1994: Je uveden do provozu nový systém plánování výroby PPS.

1995: Otevírá se JUMO training center.

unternehmensentwicklung_3

1996: Moritz Kurt Juchheim zemřel ve Fuldě dne 2. listopadu 1996. Ve vedení společnosti byl aktivní až do své smrti.

1999: Společnost je certifikována podle DIN EN ISO 14001 (environmentální management).

2000 - 2009

 • JUMO neustále rozšiřuje svůj mezinárodní dosah a investuje do rostoucích trhů v Asii a východní Evropě.
 • Kompletní automatizační systémy pronikají k novým cílovým skupinám.

2000: JUMO má poprvé příjmy vyšší než 100 miliónů eur.

2002: V průmyslovém parku Eisweiher je otevřena nová obchodní a výrobní budova produktové řady technologie teplotních senzorů s celkovou plochou 4 680 m².

unternehmensentwicklung_4

2003: Značka JUMO znamená mezinárodní pojem a důležitost v měřicí, regulační a automatizační technice. Následuje rozhodnutí přizpůsobit původí název společnosti v Německu mezinárodně známému jménu. V červnu je M. K. JUCHHEIM GmbH & Co přejmenována na JUMO GmbH & Co. KG.

Dipl.-Kfm. Michael Juchheim je ustaven vedle svého otce Bernharda Juchheima jako samostatně jednající jednatel společnosti.

unternehmensentwicklung_5

2005: Výstavba nového logistického centra se skladem hotových výrobků. Automatizované skladovací technologie, čárovým kódem řízený dopravníkový systém a stejně tak nově vybudovaná nakládací rampa pro rychlé a bezpečné odesílání.

Vybudováním nového IT centra byly optimalizovány všechny počítačem řízené procesy.

Zavedení prodeje produktů certifikovaných podle DIN EN 61 508 na funkční bezpečnost pro minimalizaci procesních a provozních rizik.

2007: Na počest zakladatele Moritze Kurta Juchheima se přístupová cesta k firmě JUMO Fulda přejmenovala na Moritz-Juchheim-Straße.

unternehmensentwicklung_6

JUMO představuje na trhu přístroj s bezdrátovým přenosem měřené hodnoty, což zákazníkům dává přístup ke zcela novým aplikacím. Například bezdrátová technologie umožňuje měření teploty v oblastech, které jsou obtížně přístupné. Drahé speciální kabely a časově náročná instalace vedení již nejsou potřeba.

2008: Byly zřízeny čisté prostory pro oblast "výrobní technologie měření tlaku" k umožnění výroby se specifickými požadavky na citlivá zařízení.

JUMO opět nabízí možnost vzdělávání v oboru sklářství. Ručně vyráběné foukané sklo se používá především při výrobě elektrod pro analýzu kapalin.

2010 - 2017

2011: Společnost JUMO získává "celně zjednodušující, zabezpečující a bezpečnostní" certifikaci AEO (AEO F) a je brána jako mimořádně důvěryhodný a spolehlivý dodavatel v mezinárodním obchodu se zbožím. Certifikace AEO F je nejvyšší mezinárodně uznávanou značkou kvality, která může být udělena celními orgány.

JUMO laboratoř DKD (německá kalibrační služba) získává certifikaci od nového německého akreditační orgánu Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH, DAkkS.

Konsolidované tržby společnosti poprvé přesahují 200 miliónů eur.

2012: Otevřeno nově postavené centrum příjmu zboží a logistiky ve městě Fulda.

Podniková skupina JUMO má více než 2 000 zaměstnanců.

2013: JUMO úspěšně získává certifikaci jako úředně autorizovaný a uznávaný přepravce letecké nákladní dopravy.

V listopadu JUMO určuje směr pro další růst ve městě Fulda a kupuje zde 100 000 m² pozemků. V příštích několika letech zde má být postavena zcela nová továrna na výrobu snímačů.

2014: JUMO je součástí seznamu "Deutschlands beste Arbeitgeber" (nejlepší zaměstnavatelé Německa) v časopise FOCUS.

JUMO získává titul "Wachstums-Champion 2014" za nadprůměrný růst a obchodní model orientovaný na řešení v průběhu několika let.

JUMO je oceněno za opakovanou účast (65. ročník) na veletrhu Hannover-Messe.

Začíná nový dvouletý obchodní vzdělávací program "Fachkraft für Metalltechnik" (specialista na technologie kovů), který je speciálně navržen pro poskytnutí možností žákům Hauptschule (střední všeobecně vzdělávací škola) ve společnosti JUMO.

Podle studie provedené Munich Strategy Group (MSG) je JUMO jedním ze 100 nejúspěšnějších německých malých a středních podniků. MSG zkoumala údaje o výkonnosti a strategii asi 3 300 malých a středních podniků s obratem mezi 15 a 400 milióny eur.

2015: U příležitosti ankety „Hessischer Unternehmenstag“ byla společnost JUMO oceněna jako „Hessen-Champion 2015“ v kategorii „Weltmarktführer“ a to zejména díky svým snímačům pro spotřebu tepla.

V soutěži „Großen Preis des Mittelstandes“ se společnost JUMO stala finalistou.

Již podruhé se společnost JUMO dostala na listinu nejlepších zaměstnavatelů Německa v rámci prestižního magazínu FOCUS.

V žebříčku nejúspěšnějších německých malých a středních podniků v rámci Munich Strategy Group (MSG) se společnost JUMO posunula z 60. na 21. místo a tímto se zařadila k největším skokanům roku. Od významné německé pojišťovny Techniker Krankenkasse byl též oceněn úspěšný projekt péče o zdraví zaměstnanců společnosti JUMO.

2016: Převzetí společnosti PGT Thermprozesstechnik GmbH se sídlem v Troisdorfu jako 25. dceřiné společnosti. Tato společnost se specializuje na výrobu inovativních plastových snímačů teploty a je dlouholetým systémovým partnerem firmy JUMO.

Hospodářský magazín FOCUS ve spolupráci s institutem "Deutschlandtest" uděluje ocenění "Top Career Opportunities". Je posuzováno vedení společnosti, udržitelnost a image nejsilnějších společností s více než dvěma tisíci zaměstnanci. JUMO se umístilo v roce 2016 na druhém místě v oboru "Měřicí technika".

Časopis Wirtschaftswoche každoročně analyzuje ve spolupráci s poradenskou společností Munich Strategy Group (MSG) inovační sílu 3500 německých firem střední velikosti. V roce 2016 se JUMO umístilo v celkovém žebříčku na vynikajícím 25. místě.

V roce 2016 obchodní škola HBM při univerzitě v St. Gallenu poprvé zveřejnila index světového trhu pro region DACH. JUMO je zde uvedeno jako "Šampion světového trhu 2017" v oblasti průmyslových snímačů teploty pro měřiče tepla.

2017: V roce 2017 získalo JUMO ocenění „German Brand Award“. Tato cena se uděluje úspěšným značkám, za důsledné řízení značky a za udržitelnou komunikaci značky.

JUMO obdrželo "Großer Preis des Mittelstandes". Nejvýznamnější obchodní ocenění v Německu uděluje od roku 1995 nadace Oskara Patzelta a oceňuje "vynikající úspěchy firem střední velikosti".